Rozhodnutie opustiť určitú istotu zamestnaneckého pomeru a začať podnikať s vlastnou firmou je naozaj vážne. Preto aj mnohí ľudia so štartom vlastného podnikania váhajú, či sa k nemu nakoniec nikdy neodhodlajú.

Pri vlastnom podnikaní vás hneď od začiatku čaká množstvo povinností

Aj keď potenciálne benefity vlastného podnikania sú veľkým lákadlom, keď si človek predstaví, čo všetko musí zabezpečiť už len pre samotný štart vlastného podnikania, rýchlo sa vráti späť do reality. Rôzne vybavovačky a taktiež nákup potrebného vybavenia, či už „všeobecného“, akým je napríklad kancelárske vybavenie, či špecifického podľa oblasti podnikania, čo môže byť všeličo, napríklad stavebné pneumatiky 12-16,5.

A aj keď veľa vecí budete musieť zvládnuť samostatne, sú veci, ktoré je možné si uľahčiť. Dokonca aj tú úplne najzákladnejšiu, ktorou je založenie vlastnej spoločnosti. A práve o tom budeme teraz hovoriť.

Najjednoduchší spôsob zakladania vlastnej spoločnosti

Službu pohodlného zakladania spoločnosti môžete využiť bez ohľadu na to, či si chcete založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, alebo akciovú spoločnosť. Priebeh zakladania spoločnosti je v oboch prípadoch rovnaký a pre vás v podstate bezstarostný.

Poradenská spoločnosť, ktorej proces založenia svojej spoločnosti zveríte, s vami v prvom rade odkonzultuje vaše požiadavky týkajúce sa založenia spoločnosti, aby vám mohli odporučiť najvhodnejšiu formu a štruktúru pre vaše podnikanie. Následne sa postará o vypracovanie všetkých potrebných dokumentov k založeniu spoločnosti a ich podanie na obchodný a živnostenský register a daňový úrad.

Celý tento proces zvyčajne trvá 2, maximálne 3 týždne, počas ktorých sa môžete venovať ďalším prípravám na podnikanie. Čo sa samotného zakladania spoločnosti týka, jednoduchší spôsob nenájdete.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články