Aj keď si na teplejšie jarné počasie budeme musieť ešte počkať, isté je, že zima sa pomaly začína blížiť ku koncu. Ak patríte k nadšencom cestovania, ktorí s radosťou niekam „vypadnú“ nielen počas letnej dovolenky, ale aj počas jari, či jesene, určite sa už jari neviete dočkať.

Cinque Terre alebo Bonifacio

Zatiaľ však máme prechodné počasie, ktoré je dobré akurát tak na hranie zábavných spoločenských hier, či na dlho odkladané montovanie nábytkových vešiakov. A ešte na jednu vec: na plánovanie nejakého skvelého jarného pobytu. A my vám prinášame niekoľko inšpirácií, ktoré zaujmú hlavne ľudí, ktorí si ideálny oddych predstavujú niekde bokom od veľkomiest.

Začnime v Taliansku, v pobrežnej oblasti, ktorá sa volá Cinque Terre. Aby ste sa zorientovali, nachádza sa na severozápade krajiny, v Ligúrii. Ide o päť pokojných dediniek, pre ktoré sú typické farebné, na tesno terasovito postavené domy. Od roku 1997 je oblasť Cinque Terre súčasťou svetového dedičstva UNESCO a od roku 1999 aj národným parkom.

Keby sa z Cinque Terre pozriete na juh, uvideli by ste Korziku (ak by bola bližšie). Ak na tento francúzsky ostrov zavítate, rozhodne navštívte Bonifacio. Jeho historická časť, ktorá sa volá Horné mesto, je postavená na výbežku nad Stredozemným morom a jednoducho povedané, vyzerá fantasticky.

Piešťany alebo Hallstatt

Moment, nezabudli sme na niečo? Veď sme zatiaľ nespomenuli žiadne miesto na Slovensku! Hneď to teda napravíme. Ak chcete stráviť kratší pobyt na Slovensku na pokojnejšom mieste, zavítajte do Piešťan. Tie sú preslávené hlavne svojimi kúpeľmi, ale rozhodne stojí za zmienku aj piešťanské historické centrum, ktoré patrí medzi naše najkrajšie.

Na záver zamierme ešte k našim rakúskym susedom, konkrétne do mestečka Hallstatt. Leží na brehu jazera a spolu s okolitými horami utvára priam dokonalú scenériu. Mimochodom, predtým ako sa tam vyberiete, by ste mali skontrolovať, či máte zásobu kvalitných náplní do tlačiarne Canon. Prečo? Keď na mestečko padne ranná hmla, ktorou sa predierajú slnečné lúče, okamžite pochopíte, prečo Hallstatt obľubuje každý fotograf. Takéto scenérie si jednoducho žiadajú fotku, ktorá potom môže zdobiť niektorú z miestností vo vašej domácnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: Marjan Apostolovic / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články