Starostlivosť o zuby pre množstvo ľudí znamená ranné a večerné umývanie zubov a raz za rok (ak nemajú so zubami žiadny problém) absolvovanie preventívnej prehliadky u zubára. I keď aj tú „preventívku“ množstvo ľudí zanedbáva.

Dbajte o svoje zdravie aj peňaženku

Je pritom v najlepšom záujme každého, aby svojim zubom dal tú najlepšiu starostlivosť. Jednak preto, že bolesť zubov a rôzne problémy s nimi patria k tým nepríjemnejším a zároveň aj preto, že „hasenie“ vážnejších problémov v ústnej dutine je dosť nákladné.

Dôkladná prevencia tak neušetrí len vaše zdravie, ale aj vašu peňaženku. A k takejto dôkladnej prevencii môžeme zaradiť aj pravidelné absolvovanie dentálnej hygieny. Ak teraz prevraciate oči pri predstave ďalších výdavkov týkajúcich sa vašich zubov, prečítajte si radšej dôvody, pre ktoré by ste mali povedať dentálnej hygiene jednoznačné „áno!“

Tri dôvody, prečo pravidelne absolvovať dentálnu hygienu

Vďaka pravidelnému absolvovaniu dentálnej hygieny zredukujete riziko zubného kazu na absolútne minimum. To preto, že dentálna hygienička má profesionálne nástroje, ktoré vyčistia vaše zuby aj v „zákutiach“, do ktorých sa bežnou kefkou nedostanete.

Okrem zubného kazu je dentálna hygiena skvelým spôsobom, ako predchádzať rôznym nepríjemných ochoreniam ďasien. Takže už žiadne krvácanie a už vonkoncom sa nebudete musieť obávať extrémnych dôsledkov ako napríklad straty zubu v dôsledku pokročilej parodontitídy.

Špeciálne techniky používané na dentálnej hygiene vás zbavia všetkého zubného povlaku aj usadeného zubného kameňa. A to aj v prípadoch, keď bežné čistenie nestačí. Nielenže zažiarite na dovolenke v Egypte vďaka dokonalému úsmevu bez nežiaducich pigmentácií zubov, ale zároveň vám môže dentálna hygiena pomôcť aj v prípade, že trpíte nepríjemným zápachom z úst.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články