Poľovníctvo má na Slovensku dlhú tradíciu a aj keď jeho popularita zažila aj lepšie časy, stále sa nájde dosť ľudí, ktorí majú o poľovníctvo záujem. Ak taktiež rozmýšľate nad poľovníctvom alebo s ním práve začínate a skladáte si svoju výbavu, máme pre vás niekoľko tipov na veci, ktoré by ste ako poľovník mali mať.

Kvalitné oblečenie, pozorovací ďalekohľad a spoľahlivý nôž

Ak si odmyslíme zbraň, prvoradé je kvalitné poľovnícke oblečenie. Nielenže sa ním odlíšite od ostatných návštevníkov revíru, ale zároveň vás zamaskuje pred zrakom zveri. A správne oblečenie aj znižuje riziko, že nejakým spôsobom utrpí vaše zdravie. Podobne ako napríklad pri turistike.

Veľmi dôležitou súčasťou poľovníckej výbavy je kvalitný ďalekohľad. Bez neho by v podstate nebolo možné „čítať“ zver a zisťovať informácie o jednotlivých jedincoch. Veď aj samotnému rozhodnutiu o ďalšom chove, či odstrele musí predchádzať dôkladné skúmanie.

Podobnú dôležitosť ako ďalekohľad má aj nôž. Viacúčelový nôž využijete pri rôznych činnostiach a ak bude naviac naozaj kvalitný, vydrží vám naveky (ak ho nestratíte). Veď môže sa vôbec poľovník bez noža označovať za poľovníka?

Odolná baterka, čistá voda a praktický batoh

Keďže poľovníci sa často v revíre pohybujú aj v noci, kvalitná baterka je taktiež nutnosť. Aby ste sa na ňu mohli spoľahnúť za každých okolností, mala by odolávať nárazom a aj vode. A nezabudnite na náhradné batérie.

Majte so sebou aj fľašu čistej vody. A áno aj v prípade, že v revíre radšej pijete čaj osladený zdravým manuka medom. Čistá voda totižto okrem uhasenia smädu môže poslúžiť aj na umytie rúk.

A aj keď by sme toho mohli vymenovať viac, na záver spomenieme už „len“ batoh. Doň predsa zbalíte veľkú časť vašej poľovníckej výbavy. A pri posliedke vám môže poslúžiť ako podložka pod zbraň.

Zdroj obrázka:

Autor: Tom Tietz / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články