Niektoré zdravotné problémy nemajú bezprostredný vplyv na každodenný život. A nemajú ho ani z dlhodobého hľadiska. Môžu však zapríčiniť úplne iné problémy s nechcenými následkami, ktoré presahujú jednotlivca.

Kedy ide o skutočný problém?

Medzi takéto komplikácie patria aj problémy s erekciou. Ak u vás v tomto ohľade niečo nefunguje, bežný život vám to neskomplikuje. Aspoň nie priamo. Ale môže to mať negatívny vplyv na vašu psychiku a taktiež aj na váš vzťah. A aj to sú dôvody, pre ktoré by ste riešenie tohto problému nemali odkladať.

Ako prvé je treba vedieť rozlíšiť, či ide naozaj o problém, alebo len o občasné „zlyhanie“, ktoré sa môže stať každému. Ak však nedokážete dosiahnuť, či udržať erekciu pri každom treťom „pokuse“, alebo dokonca častejšie, určite môžeme hovoriť o probléme.

Pre mužov, ktorí majú vo svojich manželských posteliach problém podať dostatočný výkon (a nie len v spaní), je najväčším strašiakom návšteva lekára a zverenie sa mu so svojim problémom. Riešenie problémov s erekciou však nemusí vyžadovať návštevu lekára.

Čo vyskúšať predtým, ako sa vyberiete k lekárovi?

Ako sa teda zbaviť problémov s erekciou bez návštevy lekára? V prvom rade je dobré skúsiť upraviť stravu. Mastné a tučné jedlá, či veľa vyprážaného, to vášmu organizmu neprospieva a prejaviť sa to môže aj na erekcii. Naopak, pridať do svojho jedálnička viac ovocia, zeleniny, rýb a morských plodov je dobrý nápad.

Ruka v ruke so zdravšou stravou ide aj fyzická aktivita. Aj ak sa nevenujete žiadnemu športu, aspoň pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu vám taktiež môžu pomôcť. Okrem iného aj vďaka tomu, že pohyb na čerstvom vzduchu zvyšuje produkciu vitamínu D, ktorý pozitívne vplýva na erekciu.

Skúsiť môžete aj voľnopredajné výživové doplnky určené na podporu erekcie. Na tie nepotrebujete lekársky predpis a ich používanie je bez rizika vedľajších účinkov, takže ich môžete bez obáv vyskúšať. Ak však nič z vyššie uvedeného nezaberie, návšteve lekára by ste sa viac vyhýbať nemali.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články