O motorkároch vo všeobecnosti platí, že počas aktuálneho ročného obdobia, čiže zimy, majú od svojej záľuby pauzu. A ešte, že všetci netrpezlivo čakajú na to, aby prešla zima a prišla jar a počasie, v ktorom si už budú môcť bez problémov vychutnať jazdu na svojich motorkách.

Nájdite si pred motorkárskou sezónou výhodnejšie PZP

Čo teda robia motorkári cez zimu? Toto ročné obdobie je ideálne na kontrolu motorky a taktiež motorkárskej výbavy. Ak napríklad potrebujete novú prilbu, môžete si pozrieť ponuku kvalitných prilieb HJC a na novú sezónu si zaobstarať novú prilbu.

A viete, na čo je ešte mimo sezóny dobrý čas? Napríklad si overiť, či náhodou neplatíte za povinné zmluvné poistenie (PZP) svojej motorky zbytočne veľkú sumu. Že sa vám nechce prechádzať weby jednotlivých poisťovní a zložito si porovnávať ich ponuky? To ani nemusíte, existuje oveľa rýchlejší a jednoduchší spôsob, ako získať predstavu o tom, či za svoje aktuálne PZP platíte primeranú čiastku.

Jednoduchšie to nepôjde

Na mysli máme praktickú PZP kalkulačku. Ako to funguje? Podobne, ako keby si chcete vypočítať cenu PZP priamo na webe nejakej poisťovne. Zadáte EČV a základné údaje potrebné pre výpočet, na základe čoho vám kalkulačka zobrazí ponuku jednotlivých poisťovní.

Áno, stačí raz zadať údaje a získate ponuky všetkých poisťovní, takže vás nečaká žiadne nekončené zadávanie údajov na stránkach jednotlivých poisťovní. Naviac budú jednotlivé ponuky prehľadne zoradené, takže si ľahko vyberiete to najlacnejšie PZP alebo sa rozhodnete podľa iného kritéria.

Výhody PZP kalkulačky však týmto nekončia. Ak sa pre niektoré z ponúknutých PZP rozhodnete, priamo v PZP kalkulačke ho môžete aj uzatvoriť. Stačí doplniť dodatočné údaje a zmluva vám príde na mail. Platnou sa stáva uhradením PZP.

Zdroj obrázka:

Autor: Audio und werbung / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články