Viete, akú hodnotu má vaše auto? Že nie a o jeho hodnotu sa predsa budete zaujímať až keď ho budete predávať? Tak to robíte chybu! Pri predaji vášho auta by ste totižto s najväčšou pravdepodobnosťou ostali v úžase (ale v negatívnom zmysle). Autá totižto rokmi výrazne strácajú na hodnote.

Radšej prísť do servisu skôr ako neskoro

Dobrou správou však je, že príkladnou starostlivosťou o vaše auto je možné aspoň čiastočne túto stratu hodnoty minimalizovať. Ak teda chcete z hodnoty svojho auta ešte čo to zachrániť, riaďte sa nasledujúcimi tipmi.

Aj keď niekedy je vlastníctvo automobilu nemalou finančnou záťažou, rozhodne sa oplatí navštíviť servis aj pri malých náznakoch problému. Pri autách totižto platí, že z malých problémov sa skôr či neskôr stanú problémy veľké.

A tak ignorovanie problému v záujme ušetrenia pár eur za nejaké drobnosti v končenom dôsledku zvyčajne vyústi do nákladnej výmeny drahých autodielov, ktoré utrpia ujmu práve neskorou návštevou servisu. A nezabudnite si čo najdôkladnejšie zaznamenávať všetky servisné úkony. Na potenciálneho kupujúceho bude pôsobiť dobre, keď sa dozvie, čo presne a kedy bolo na aute vymenené.

Čistota, pol života. Alebo pol hodnoty auta?

Okrem pravidelného odborného servisu je dôležitá aj starostlivosť o vzhľad auta. A to platí rovnako pre exteriér ako aj pre interiér. A zatiaľ čo autoumyvárky majitelia vozidiel navštevujú relatívne pravidelne, so starostlivosťou o interiér je to už horšie.

Aj keď materiály používané v interiéroch áut sú často voči škvrnám odolné, je potrebné tieto škvrny odstrániť čo najskôr. Ak ich necháte „zažrať sa“, ich čistenie môže byť razom problém aj v prípade, že by ste si chceli nechať interiér vášho vozidla vyčistiť profesionálne.

Popri umývaní auta ho môžete občas aj navoskovať. Ochráni to povrch karosérie a taktiež farba auta bude dlhšie ako nová. A na pohľad opotrebovaný lak na aute dokáže urobiť veľmi zlý dojem aj v prípade, že auto bude po motorickej stránke v poriadku.

Zdroj obrázka:
Autor: GBJSTOCK / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články