Objem financií, ktoré je potrebné investovať do firemných priestorov závisí od predmetu podnikania každej firmy. Pokiaľ ste len malá kancelária, v ktorej sú väčšie položky maximálne počítače, sú počiatočné náklady podstatne menšie ako v prípade, že začínate podnikať v nejakom odvetví priemyslu.

Lepšie je investovať do zabezpečenia ako potom počítať škodu vzniknutú krádežou

Čím je hodnota vybavenia firmy vyššia, tým je potrebné klásť vyšší dôraz na zabezpečenie firmy. Aby sa nestalo, že jedného dňa prídete na firmu a zistíte, že vám zmizli dokonca aj náhradné priemyselné kolieska. A oveľa cennejšie veci.

Medzi základné zabezpečenie patrí EZS, čo je skratka pre elektrickú zabezpečovaciu signalizáciu. Ak si neviete úplne predstaviť, o čo ide, nevadí. Čo to je a ako tento druh zabezpečenia objektov funguje, to si v stručnosti opíšeme na nasledujúcich riadkoch.

Elektrická zabezpečovacia signalizácia dá o narušení objektu ihneď vedieť

Úlohou spoľahlivej elektrickej zabezpečovacej signalizácie je monitorovať objekt a včas podať informáciu o jeho prípadnom narušení. Aby to mohlo byť dosiahnuté, EZS sa skladajú z viacerých častí.

„Mozgom“ elektrickej zabezpečovacej signalizácie je ústredňa EZS, na ktorú sú napojené ďalšie súčasti. V prvom rade ide o detektory reagujúce na rôzne podnety. Najčastejšie používané sú detektory pohybu vyhodnocujúce pohyb na základe teplotných zmien, prípadne detektory rozbitia skla, ktoré reagujú na špecifické frekvencie vznikajúce pri rozbití tabuľového skla.

Do tretice je dôležitou súčasťou každej elektrickej zabezpečovacej signalizácie niečo, pomocou čoho môže ústredňa EZS realizovať výstup a teda informovať o narušení objektu. To môžu byť sirény alebo aj rôzne komunikátory, ktoré odošlú správu zodpovedným osobám.

Zdroj obrázka:

Autor: Selina Irina / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články