Pre úspech v podnikaní nestačí vyznať sa len v tom, čo robíte, ale mali by ste aspoň v základoch ovládať aj rôzne iné veci týkajúce sa každého podnikania. Alebo aspoň sa orientovať v ich základných pojmoch.

Nemusíte byť odborník na online marketing, ale SEO by vám malo niečo hovoriť

A tak každý podnikateľ by nemal byť úplne stratený v účtovníctve, mal by vedieť, čo môžu jeho firme priniesť ISO certifikáty, prípadne by mal ovládať aspoň základné pojmy týkajúce sa online marketingu. Napríklad, čo znamená skratka SEO. Neviete to? Tak čítajte ďalej.

SEO je skratka anglického „search engine optimization“, čo v slovenčine prekladáme ako „optimalizácia pre vyhľadávače“. Často sa tak u nás môžeme stretnúť aj s pojmom SEO optimalizácia, čo však (z vyššie uvedeného významu tejto skratky) znie trochu nelogicky.

O čo ale ide? Je to jeden zo základných pojmov, ktoré by ste mali ovládať, ak chcete svoju firmu propagovať na internete. Je to v podstate súbor techník, ktorých cieľom je dostať váš web na popredné priečky vo výsledkoch vyhľadávaní v internetových vyhľadávačoch.

Kto je vo výsledkoch vyššie, má obrovskú výhodu

Prečo je SEO a umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávaní také dôležité? Veď sa zamyslite nad tým, ako hľadáte veci na internete vy. Zadáte hľadaný pojem do internetového vyhľadávača a následne klikáte na prvý odkaz (alebo prvých pár).

Ak je medzi týmito odkazmi aj váš web, všetko je v poriadku, ale ak nie? Máte smolu, potenciálny zákazník sa o vás nedozvie. A je vtedy jedno, či ponúkate lepší produkt, alebo služby ako vaša konkurencia, ktorá bola vo výsledkoch na prvých pozíciach. Ľudia si vašu ponuku ani nepozrú, pretože sa k nej nedostanú.

Chcete predsa, aby vás ľudia na internete našli, no nie? K tomu potrebujete byť vo výsledkoch vyhľadávaní na popredných priečkach. A na tie popredné priečky vás dostane dobre odvedená optimalizácia.

Zdroj obrázka:

Autor: winui / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články