Aj keď jar len teraz prišla, čas beží tak rýchlo, že onedlho tu máme leto. Inak povedané, je ideálny čas pomaly rozmýšľať nad letnou dovolenkou. Dá sa očakávať, že okrem leteckých zájazdov bude medzi Slovákmi opäť obľúbená aj dovolenka pri mori vlastným autom.

Cestovanie na dovolenku autom prináša výhody, ale aj povinnosti

Dovolenka autom má svoje výhody. Minimálne v tom, že získate určitú voľnosť, čo sa vášho harmonogramu týka a zároveň môžete jednoducho spoznať aj širšie okolie vašej dovolenkovej destinácie. Samozrejme, potrebné sú aj dodatočné prípravy, aby vás na ceste nepostrehli nepríjemnosti, ktorým sa dalo predchádzať.

Dovolenka, na ktorú idete vlastným autom, tak nie je len o pobalení plaviek a iných vecí, skontrolovaní leteniek, či absolvovaní pár lekcií cudzieho jazyka v online jazykovej škole, aby ste sa doň „dostali“. Počas príprav na dovolenku budete musieť urobiť niekoľko vecí naviac.

Na toto určite nezabudnite

Pri cestovaní na dovolenku autom je prvoradý jeho technický stav. Nechajte si pred cestou na dovolenku skontrolovať všetky dôležité súčasti vášho auta. Bezchybný musí byť napríklad stav brzdových platničiek a ďalších súčastí, ktoré vplývajú na bezpečnosť jazdy. Nezaškodí ani nechať si vyčistiť klimatizáciu, tú určite využijete.

Nielen auto, ale aj doklady by ste mali mať pred cestou na dovolenku v poriadku. Keď si budete kontrolovať doklady potrebné na cestu do vašej destinácie, nezabudnite na to, že budete prechádzať minimálne cez jednu „tranzitnú“ krajinu.

Skontrolujte si preto, čo môžu od vás vyžadovať v každej krajine, v ktorej sa počas jazdy ocitnete. A nielen, čo sa vašich osobných dokladov a dokladov od auta týka, ale skontrolujte si aj, či niektorá z krajín nevyžaduje v porovnaní so Slovenskom dodatočnú povinnú výbavu v aute. A samozrejme, pozor aj na odlišnosti v predpisoch.

Zdroj obrázka:

Autor: snorkulencija / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články