Zrejme niet dopravného prostriedku, pri ktorom by viac záležalo na tom, čo máte počas jazdy oblečené, ako na tom záleží pri jazde na motorke. Nielenže sa počas jazdy na nej musíte vysporiadať s poveternostnými vplyvmi, naviac je v prípade nehody práve moto oblečenie tým faktorom, ktorý dokáže minimalizovať následky.

Na motorke vás nechráni karoséria

Štatistiky hovoria, že jazda na motorke je 33 násobne rizikovejšia ako jazda autom. A niet sa čomu diviť. Zatiaľ čo pri jazde autom vás chráni karoséria, množstvo zabezpečovacích prvkov a dokonca aj pred nepriaznivými vplyvmi jazdy so stiahnutými oknami môžete mať spoľahlivú ochranu v podobe účinných deflektorov, na motorke všetko „schytávate“ vy, čiže jazdec.

Preto kvalitné moto oblečenie neslúži len na to, aby vás udržalo v suchu počas nečakanej prehánky, v maximálnom komforte aj počas tých najväčších letných horúčav a v teple počas zimy. Plní aj funkciu ochrany v prípade nehody.

Čo by vám nemalo chýbať pri jazde na motorke?

Prilbu spomenieme len okrajovo, tá je jednoducho nutnosťou, bez ktorej sa na motorku ani nepokúšajte vysadnúť. Čo sa moto oblečenia týka, tu už môžete stretnúť dva druhy motorkárov: tých, čo vysadnú na motorku jednoducho v tom, čo majú práve na sebe a tých, ktorý jazdia výhradne v oblečení určenom na tento účel.

Ak k tej druhej skupine ešte nepatríte, mali by ste sa k nej zaradiť. Investícia do kvalitnej moto bundy, nohavíc, ale aj rukavíc a obuvi, je v podstate investíciou nielen do vášho komfortu, či štýlu, ale v neposlednom rade aj do vašej bezpečnosti.

A to je záležitosť, na ktorej sa šetriť neoplatí. Investíciu do kvality možno výrazne neoceníte za normálnych okolností, ale v prípade, že sa vám stane na ceste nejaká nepríjemnosť, uvidíte zmysel každého eura investovaného do bezpečnej výbavy.

Zdroj obrázka:

Autor: Kaponia Aliaksei / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články