More si väčšinou predstavujeme v súvislosti s relaxom a letnými dovolenkami. Avšak slaná voda a prímorská klíma majú aj liečivé účinky. Pobytom pri mori tak nenapĺňame len túžbu po oddychu, ale prospievame aj svojmu zdraviu.

Nadýchajte sa zdravého morského vzduchu

Skúste sa napríklad opýtať vášho alergológa v Bratislave, či vám odporučí pobyt pri mori. Jeho odpoveď bude rozhodne kladná. Ako teda vplýva pobyt pri mori na váš organizmus mimo samozrejmých psychických vplyvov?

Už po jednom dni strávenom pri mori sa vám môže zdať, že lepšie dýchate. A nebude to len zdanie. Morský vzduch totižto neobsahuje alergény ako prach, roztoče, či peľ. Naopak, je obohatený o soli, jód a horčík. Jeho vdychovanie tak rozpúšťa hlieny a čistí sliznice. Pre alergikov a astmatikov je pobyt pri mori jedným z najvhodnejších doplnkov liečby.

Čím dlhší čas pri mori strávite, tým vám bude lepšie

Absolvovať v lete dovolenku na Sardínii alebo v inej destinácii má však aj ďalšie výhody. Po pár dňoch strávených pri mori si môžete všimnúť aj výrazne skrášlenie pokožky. A nielen vďaka tomu, že začnete „chytať bronz“. Morská voda obsahuje minerálne látky, ktoré sú prospešné pre pleť.

Už po týždňovej dovolenke pri mori zistíte, že pre vašu pokožku pôjde o viac ako „len“ o „peeling“ vďaka morskej vode. Prímorské prostredie, hlavne vďaka pôsobeniu slnka, pomáha s vyrážkami a mastnou pokožkou. Morská voda je zase dôležitá pri psoriáze a rôznych ekzémoch.

Každý sa zrejme zhodneme na tom, že čím dlhší čas strávime pri mori, tým je nám lepšie. A to platí nielen kvôli tomu, že si dlhšie oddýchneme. Dvojtýždňový pobyt pri mori podporuje krvný obeh a látkovú premenu, takže vaše telo bude „fungovať“ oveľa lepšie. A nebude vadiť ani ak si počas dovolenky nebudete až tak extra dávať pozor na diétu.

Zdroj obrázka:

Autor: Rido / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články