Umenie je od nepamäti späté so skrášľovaním príbytkov. Na mnohých maľbách zo starých čias sú zachytené interiéry plné umeleckých diel. Ľudia vždy túžili mať doma niečo výnimočné. Niečo, čo reprezentuje ich cítenie a čo ich duševne obohatí.  

Juraj Málik je celoživotným obdivovateľom a podporovateľom umenia, preto sa rozhodol navštevovať umeleckú školu, objaviť svoj talent a začať maľovať. V závere minulého roka usporiadala SOHO1 Gallery v Žiline výstavu, kde predstavila jeho umelecké diela.

Cesta do neznáma

Juraj Málik – podnikateľ, spisovateľ a maliar si pre výstavu svojich obrazov zvolil názov „Cesta do neznáma“. Hovorí, že každý umelec pri tvorbe obrazu kráča vždy po novej, neprebádanej ceste a nikdy nevie, aký osud jeho dielo čaká. Maľuje obrazy, ktoré zachytávajú celkom obyčajné veci a vyvolávajú pozitívne emócie. Návštevníci mali možnosť v galérii vzhliadnuť obraz kostola, ktorý existuje len v autorovej fantázii, pokochať sa pohľadom na zátišie s tortou, ktoré odhaľuje kúzlo veselej oslavy a pookriať pri obrazoch, ktoré diváka pozývajú do rozprávkového sveta zvieracej ríše a mnoho iných.     

Objavuj radosť

Vernisáž výstavy obrazov bola spojená aj s krstom novej knihy Juraja Málika. Motivačná kniha OBJAVUJ RADOSŤ inšpiruje čitateľa, ako možno objaviť radosť vo svojom vnútri a podeliť sa s ňou aj s ostatnými. Prezrádza, ako objaviť svoje dobré vlastnosti, ako ich kultivovať a zveľaďovať. Ako zaplniť život pozitívnymi myšlienkami a radostnými vecami, ktoré sa nachádzajú v okolí každého človeka, len je potrebné, aby sa za nimi načiahol. 

Avatar
Juven
Podobné články