Pri zariaďovaní kúpeľne je potrebné k priestoru pristupovať individuálne. No sú určité zásady, ktoré sa oplatí akceptovať vždy, aby miestnosť pôsobila vzdušne, čisto a prakticky. Aby zážitky z pobytu v kúpeľni mohli byť čo najpríjemnejšie a najintenzívnejšie.  

Do kúpeľne chodíme vždy, keď sa nám zažiada načerpať novú energiu. Preto je potrebné, aby táto miestnosť bola praktická a účelná, čistá a voňavá. Dizajn kúpeľne podstatnou mierou ovplyvňuje naše pocity nielen pri relaxácii vo vani, ale aj pri bežnom sprchovaní a iných hygienických úkonoch.

Kvalitné vybavenie

Dobré je, ak sa pri zariaďovaní kúpeľne vyberá kvalitná kúpeľňová keramika, armatúry a nábytok. To platí nielen pre vaňu, ale aj pre sprchovací kút. Moderné sprchovacie kúty ponúkajú maximálny komfort. Ide o zostavy, ktorých základnou súčasťou je vanička so stenami a dvermi, hlavová a ručná sprcha s batériou. Okrem základného vybavenia sprchovacie kúty disponujú aj množstvom praktických doplnkov – odkladacie poličky, sklopné sedadlá, náladové osvetlenie a iné. Zástenu najčastejšie tvorí plast alebo tvrdené sklo. Z hygienických dôvodov sa do sprchovacích kútov odporúča najmä sklená výplň so špeciálnou antibakteriálnou úpravou, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt a vodného kameňa.    

Čistota je pol života

Popri kuchyni je to aj kúpeľňa, ktorú možno považovať za najviac exponované miesto v domácnosti, v ktorom sa pomerne ľahko vytvára nielen neporiadok, ale aj špina. K bežnému prachu je potrebné pripočítať ostrihané nechty, vypadané vlasy či čerstvo oholená brada. V tejto miestnosti je teda naozaj čo vysávať, umývať a leštiť. A navyše, v kúpeľni sa občas dokážu vďaka vlhkosti a teplu vytvárať aj plesne. Čím teda vyzbrojiť domácnosť, aby boj so špinou v kúpeľni vyhrala? V prvom rade je potrebné, vyzbrojiť samých seba trpezlivosťou a domácnosť kvalitnými čistiacimi prostriedkami. A rovnako dôležitá je aj pravidelnosť údržby v primeraných časových intervaloch.   

Avatar
Juven
Podobné články