Chorvátsko si väčšinou spájame s letnou dovolenkou pri mori a s tradične najdlhšou cestou autom, ktorú v priebehu roka absolvujeme. Táto Slovákmi obľúbená dovolenková destinácia však ponúka oveľa viac ako „len“ čisté more a množstvo ostrovov.

Chorvátske mestá históriou priam dýchajú

Aj keď aj v Chorvátsku by ste už počasie vhodné na kúpanie sa v mori hľadala márne ak máte chuť vyraziť aspoň na niekoľko dní za hranice, dovolenka v Chorvátsku nemusí byť zlý nápad ani v jesenných mesiacoch. Nie však kvôli moru, ale pre jeho históriu a krásne zachovalé historické pamiatky.

V prípade, že do Chorvátska pravidelne chodíte počas leta a niekedy ste si dala pauzu od kúpania sa v mori a vyrazila ste za históriou, určite viete, o čom hovoríme. A ak ste v Chorvátsku ešte nikdy nebola, je aspoň šanca, že poznáte seriálovú adaptáciu ságy Pieseň ľadu a ohňa nazvanej podľa prvej knihy, Hra o tróny. Tento seriál sa natáčal aj v Dubrovniku a to z neho robí skvelú destináciu nielen pre milovníkov histórie, ale aj pre fanúšikov tohto seriálu.

Chorvátsko, to nie je len pobrežie

Miesta hodné návštevy však môžete nájsť aj vo vnútrozemí Chorvátska. Jednoznačným lákadlom je tu hlavné mesto Záhreb, v ktorom je evidovaných viac ako 600 kultúrnych pamiatok. Záhreb je ideálnou lokalitou aj v prípade, že nechcete príliš ďaleko cestovať. Z Bratislavy tam môžete byť autom už za menej ako 5 hodín.

A v prípade, že si chcete dať pauzu od histórie a naopak si vychutnať krásy prírody, Národný park Plitvické jazerá je pre vás ako stvorený. Z vnútrozemských lokalít v Chorvátsku mu v návštevnosti a obľúbenosti turistami konkuruje len spomínaný Záhreb.

Pozdáva sa vám takáto jesenná dovolenka v Chorvátsku? Stačí si namiesto bikín zbaliť pohodlné legíny, v ktorých sa budete cítiť príjemne počas celého dňa a môžete vyraziť. A uvidíte, že aj ak do Chorvátska chodievate pravidelne v lete, má svoje čaro aj ak sa nebudete kúpať v mori.

Zdroj obrázka:

Autor: Antonio Batinic / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články