Lietadlo a auto, to sú zrejme dve najčastejšie formy dopravy na dovolenku do zahraničia. Zatiaľ čo letecká doprava poskytuje dovolenkárom rýchlosť a komfort, doprava vlastným autom naopak flexibilitu a väčšiu slobodu v rozhodovaní sa, ktoré lokality v zahraničí navštívite.

Chcete naozaj spoznať krajinu, ktorú sa chystáte navštíviť?

Je síce pravda, že pre väčšinu našincov znamená dovolenka vlastným autom nechať si skontrolovať pred odchodom brzdové kotúče a iné dôležité súčasti a potom zamieriť do Chorvátska, prípadne do najbližších častí Talianska a tam zostať v jednej lokalite celú dovolenku. Ak však chcete počas dovolenky vidieť viac ako len bezprostredné okolie hotela a najbližšiu pláž, máte šancu naplno využiť fakt, že máte „so sebou“ na dovolenke aj vaše auto.

Ak vám naviac nevadí absolvovať pred cestou o niečo viac plánovania, môžete si tak vymyslieť vlastný „poznávací“ zájazd po vami vybranej krajine. Často totižto tie najkrajšie miesta bývajú mimo dovolenkových lokalít.

So znalosťou angličtiny sa nemusíte báť vycestovať kdekoľvek

Nehovoriac o tom, že ak chcete naozaj spoznať cudziu krajinu, najautentickejšie ju zažijete v lokalitách, kde sú dovolenkári skôr výnimkou. Vo vychýrených dovolenkových rezortoch totižto stretnete viac hostí ako domácich.

Zároveň však myslite na to, že budete potrebovať znalosť buď jazyka danej krajiny, alebo „univerzálnej“ angličtiny, ktorá vám značne uľahčí komunikáciu v rôznych častiach sveta. Ak sa teda v prípade, že plánujete navštíviť počas najbližších rokov čo najviac krajín, nechcete učiť niekoľko cudzích jazykov, absolvujte aspoň efektívny kurz angličtiny v Žiline, prezenčne alebo online a budete mať istotu, že v zahraničí sa nestratíte.

Teda v prípade, že aj domáci budú mať aspoň základnú znalosť angličtiny. Nemusíte sa však báť situácií, keď to tak nebude. Spoločnú reč určite nájdete aj ak by ste sa mali dorozumievať „rukami-nohami“.

Zdroj obrázka:

Autor: Vlyaks / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články