Pod pojmom typická letná dovolenka si väčšinou predstavíme more alebo aspoň nejaké jazero, či aquapark. Pre tých aktívnejších však predstava ideálnej dovolenky obsahuje menej vylihovania pri vode a viac pohybu. A na takýto aktívny oddych sú ako stvorené hory.

Krásy Vysokých Tatier sa nedá dostatočne nabažiť

Keďže s cestovaním do zahraničia to môže byť s blížiacou sa jeseňou opäť ťažšie, najlepšie spravíte ak si pre naplnenie turistických chúťok vyberiete domácu destináciu. A čo vám prvé napadne pri slovnom spojení turistika na Slovensku? Jednoznačne Vysoké Tatry.

Preto už viac nad destináciou nerozmýšľajte a rezervujte si nejaké dobré ubytovanie v Tatrách. Váhate, či nie je na letnú dovolenku už neskoro? To, že leto už končí a teploty pomaly klesajú však vôbec nevadí.

Ak chcete dovolenku stráviť na túrach, je to práveže lepšie. Nebudú vás počas celodenného chodenia ubíjať neznesiteľné horúčavy a aj tie najvyššie vrchy zdoláte podstatne jednoduchšie, ako počas teplôt blížiacich sa štyridsiatke.

Chcete len pár fotiek, aby ste mali na čo spomínať? Vystačíte si aj s lepším mobilom

Aj v závere leta alebo na jeseň (pred uzatvorením väčšiny turistických trás) sa môžete tešiť na hory zážitkov. Nezabudnite si aspoň niektoré z nich zaznamenať. Ak ste sa teraz zamračili pri predstave, že budete počas náročnej túry okrem potrebného vybavenia a občerstvenia so sebou ťahať aj svoju ťažkú zrkadlovku, kompromisom môže byť ak budete fotiť mobilom.

Áno, vášnivým fotografom sa teraz určite postavili vlasy dupkom a už chcú určite oponovať, že mobily sú dobré akurát tak pre tínedžerov, ktorí si robia denne niekoľko desiatok selfie fotiek. Samozrejme, fotky z mobilov sa nemôžu ani zďaleka rovnať tým z dobrých fotoaparátov, ale najlepšie fotomobily ich dokážu spoľahlivo zastúpiť všade tam, kde chcete fotiť len pre spomínané uchovanie spomienok a nechcete so sebou ťahať ťažký a drahý fotoaparát.

Zdroj obrázka:

Autor: Jan Durkaj / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články