Trh s mobilnými telefónmi asi nikdy nebol taký rozsiahly ako je v súčasnosti. Nové modely vychádzajú ako na bežiacom páse a tak minimálne každá jar a jeseň prináša záplavu nových mobilov.

Majte všetko prehľadne na veľkom displeji

Ak si chcete vybrať z množstva kvalitných mobilných telefónov, nesmiete preto príliš dlho váhať. Aby ste sa nedostala do situácie, že už budete takmer rozhodnutá a zrazu sa opäť objaví na trhu niekoľko nových modelov a môžete proces vyberania podstúpiť znova. Ak vám technické parametre príliš nehovoria, skúste sa zamyslieť nad tým, čo od svojho nového mobilu očakávate.

Ak je to prezeranie a pridávanie obsahu na sociálne siete, z užívateľského hľadiska vás bude zaujímať hlavne displej a fotoaparát. Pri displejoch sa môže zdať, že čím väčšia uhlopriečka, tým lepšie, ale nemusí to tak byť.

S naozaj veľkými displejmi však prichádza aj určitá strata ergonómie používania. Ak ste však zvyknutá ovládať svoj mobil oboma rukami, nemusí vás to trápiť. V takom prípade samozrejme väčší displej prináša očividné výhody, keďže prezeranie fotografií a videí je na väčšom displeji skrátka lepšie.

Chcete fotky okamžite pridávať na sociálne siete?

Spomenuli sme fotky a videá a tým pádom sa dostávame k zrejme najviac diskutovanej súčasti každého nového high-endového mobilu, k jeho fotoaparátu. Výrobcovia mobilov sa neustále predbiehajú v tom, kto prinesie zákazníkom ten najlepší fotomobil, fanúšikovia jednotlivých značiek „odborne“ analyzujú, prečo práve ich favorit fotí najlepšie a serióznejší fotografi sa len usmievajú pri pohľade na svoje špičkové fotoaparáty.

Nebudeme však rozoberať to, či sa mobily ohľadom fotenia niekedy vyrovnajú aj kvalitným fotoaparátom. Ak vám ide o to, že chcete robiť fotky, ktoré budú dobre vyzerať na sociálnych sieťach a hlavne budete môcť okamžite pridávať príspevky aj z toho ako si vo výpredaji štýlových dámskych plaviek vyberáte kúsky na najbližšiu sezónu, fotiť mobilom s dostatočne dobrým fotoaparátom je tá najlepšia možnosť.

Zdroj obrázka:

Autor: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články