Už 30 rokov ponúka Tchibo na Slovensku vôňu čerstvej kávy, štýlovú módu pre celú rodinu a inšpiratívne nápady pre domov, vďaka čomu je každý deň o niečo krajší.

Bratislava, 29. júla 2021        Na vtedajší československý trh vstúpilo Tchibo v roku 1991 a následne prevzalo Baliarne obchodu Jihlava. Následne prišla na náš trh v širšom meradle aj  káva Tchibo vo svojom typickom modrom balení, ktorá bola dovtedy dostupná iba v predajniach Tuzex. V nasledujúcich rokoch sa firma etablovala na čelo kávového trhu a tiež medzi kľúčových predajcov spotrebného tovaru. Svoj prvý kamenný obchod na Slovensku otvorilo Tchibo v roku 2008 v Atrium Optima v Košiciach, roku 2012 bol spustený e-shop a vlani pribudli aj predajné kútiky vo vybraných predajniach COOP Jednota a Labaš, takže dnes je ponuka Tchibo prístupná zákazníkom po celej republike.

Dnes Tchibo prevádzkuje robustný e-shop, 19 vlastných obchodov a 21 predajných kútikov v obchodných reťazcoch a ponúka široké portfolio kávy v maloobchodnej sieti, to vše s ročným obratom vyše 40 milionov eur. Počas 30 rokov na trhu firma vybudovala plnohodnotný multikanálový systém predaja, zahŕňajúci predaj kávy v širokej maloobchodnej sieti, vlastné kamenné predajne, internetový obchod aj predajné kútiky vo vybraných maloobchodných predajniach. Vďaka tomuto unikátnemu obchodnému modelu dokázalo Tchibo dobre zvládnuť aj nedávne neľahké obdobie.

Slováci Tchibo milujú

Dôkazom, že Slováci si koncept Tchibo skutočne obľúbili, je tretie miesto v tohtoročnom rebríčku TOP 50 zákaznícky najobľúbenejších značiek na Slovensku podľa prieskumu spoločnosti KPMG. Týmto umiestnením slovenskí spotrebitelia ocenili vysokú kvalitu kávy a spotrebného tovaru, dobrú cenu, ústretový personál a príjemné prostredie, ako aj udržateľný prístup spoločnosti Tchibo k podnikaniu.

Ako poďakovanie za priazeň pripravilo Tchibo pre svojich zákazníkov vnasledujúcich troch mesiacoch 3 x 30 dní najrôznejších výhod, darčekov a zliav, vďaka ktorým si nakupovanie užijú ešte viac. Špeciálne akcie pobežia ako v kamenných predajniach, tak aj pri nákupe zpohodlia domova v e-shope. Výročie štartuje tento týždeň plošnou akciou 3 x viac Vernostných zrniek pre držiteľov TchiboCard ašpeciálnu ponuku zákuskov v kávovom bare. Nasledujúci týždeň sa v obchodoch naplno rozbehne ponuka nových ready to drink ľadových káv, limitovanej edície Tchibo Barista z Kolumbie arozdávanie látkových tašiek ako darčeka k nákupu nad 14,99 eur. E-shop sa pripojí s 30 % zľavou na vybraný spotrebný tovar.

V spomienkach nechýba ani Eva Máziková

Súhrnné informácie k histórii azaujímavosti z pôsobenia firmy na slovenskom trhu sú dostupné na špeciálnej microsite e-shopu. Pripomenúť si napríklad môžete niektoré dnes už neexistujúce typy káv, ktoré sa za tých 30 rokov objavili v ponuke, obľúbené televízne reklamy z nedávnej istaršej minulosti alebo vzhliadnuť narodeninové video, v ktorom firme blahoželajú jej zamestnanci, zákazníci iznáme osobnosti, ktoré v minulosti s Tchibo spolupracovali.

Výrazná kampaň

Kampaň k 30 rokom na trhu je plánovaná ako 360° naprieč predajnými kanálmi ikategóriami tovaru. Prezentovaná bude vo vlastných médiách firmy ako je týždenný magazín, on-line newslettery, špeciálne microsite v e-shope, posty na firemnom FB aInstagrame, články na blogu aplánovaný je išpeciálny direct mail na členov vernostného programu TchiboCard. Zároveň sa bude informácia ovýročí firmy komunikovať iv externých médiách, napr. ako súčasť aktuálnych TV spotov, vrádiových spotoch obchodných centier, v letákoch obchodných partnerov, v rámci digitálnej kampane či formou PR, ktoré na Slovensku zabezpečuje agentúra 10/10 Communications.

Avatar
Juven
Podobné články