Turistická sezóna naplno beží už viac ako mesiac. Ak teda rátame čas, kedy sa otvorili aj tie turistické chodníky na Slovensku, ktoré podliehajú sezónnej uzávere. Stihli ste už absolvovať prvú letnú túru?

S rezerváciou ubytovania sa radšej poponáhľajte

Ak ste mali v pláne v druhej polovici leta absolvovať nejakú turisticky „zameranú“ dovolenku na Slovensku a ešte nemáte ubytovanie, mali by ste sa poponáhľať aj keď sa vám zdá, že ešte máte čas. Veď to všetci dobre poznáme zo školských čias. August vždy pocitovo ubehol niekoľkonásobne rýchlejšie ako júl.

Rezervujte si čím skôr útulný hotel v Jasnej a potom už môžete nerušene plánovať, ktoré turistické chodníky toto leto pokoríte. Alebo sa necháte zlákať hotelovým wellness a budete sa celý pobyt rozmaznávať masážami alebo liečivými zábalmi? Je to len na vás!

Asi nikde viac neplatí to, že kvalitná obuv je základ

Ak sa vaša predstava ideálnej dovolenky v horách blíži viac prvej možnosti, čiže zdolávaním vrcholov a turistických trás, nezabudnite sa dobre na hory vybaviť. Áno, určite to počúvate stále dookola, ale každoročné nešťastia v horách, ktoré sú vo veľa prípadoch zapríčinené zlou výbavou turistov, dokazujú, že potrebu dobrého vybavenia na hory treba neustále pripomínať.

Absolútnym základom aj pri menej náročných túrach je kvalitná treková obuv. Možno by ste na ľahkú túru chceli ísť aj v ľahkých teniskách, ale treba si uvedomiť, že každý nespevnený chodníček skrýva riziko vyvrtnutého členka alebo iného nepríjemného úrazu, ktorým sa často dá predísť správnou obuvou.

Trekovú obuv preto nevyberajte ako napríklad spoločenskú obuv, podľa vzhľadu, ale podľa toho ako vás dokáže ochrániť a „podržať“ v nerovnom teréne. Výrazným spôsobom tak znížite riziko, že si z dovolenky v horách prinesiete okrem zážitkov aj nepríjemný úraz.

Zdroj obrázka:

Autor: lzf / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články