Ak je fotografia vaším koníčkom a máte na ňu aj adekvátne vybavenie, to znamená, že nefotíte mobilom, ale obstojnejším fotoaparátom, určite ste už rozmýšľali nad tým, ako sa so svojou tvorbou podeliť so svetom. Asi najjednoduchším spôsobom je začať svoje fotografie uverejňovať na sociálnych sieťach.

Ak chcete pôsobiť profesionálnejšie, zriaďte si vlastný web

Sociálnych sietí vzniklo za posledné roky niekoľko. Niektoré nabrali neuveriteľnú popularitu, iné upadli do zabudnutia takmer hneď po svojom vzniku. V súčasnosti je jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí Instagram, ktorý je zároveň asi najvhodnejšou platformou pre ambicióznych fotografov, keďže je to sociálna sieť zameraná hlavne na zdieľanie vizuálnych príspevkov.

Ak sa však fotografiou plánujete živiť, možno uvažujete o nejakej profesionálnejšie pôsobiacej online prezentácii. V takomto prípade zvážte vytvorenie web stránky.

Tá nemusí byť nijako zložitá, stačí aby sa ľudia, ktorí na ňu zavítajú, dozvedeli kto ste, čomu sa venujete, našli tam spôsob ako vás kontaktovať a hlavne, aby mali možnosť prezrieť si ukážky vašej tvorby. Výhodou vlastného webu je aj to, že budete to vy, kto si určí, v akej kvalite budete vaše fotografie nahrávať. Toto pri sociálnych sieťach, ktoré sa rady (v negatívnom slova zmysle) hrajú s kvalitou nahrávaných fotografií, nie je jednoducho možné.

Fotografia má najväčšie čaro, keď je vytlačená

Ďalšou možnosťou ako prezentovať svoju tvorbu je vystavovať svoje fotografie. Nemusíte sa hneď dostať do nejakej vychýrenej galérie, kľudne stačí ak sa napríklad opýtate vo vašom obľúbenom podniku, či by si nechceli ozdobiť steny niekoľkými vašimi fotografiami.

V takom prípade však ku svojmu fotografickému vybaveniu pridajte aj dobrú tlačiareň, aby ste si mohli svoje fotografie tlačiť. K nej sa potom viaže dostatočná zásoba kvalitných náplní do tlačiarne, aby ste boli vždy pripravený priviesť vaše fotografie k životu tým, že ich vytlačíte.

Zdroj obrázka:

Autor: Dean Drobot / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články