Prichádza leto a spolu s ním postupné uvoľňovanie „koronových“ opatrení. Ak kvôli stále hroziacej nákaze nechcete riskovať dovolenku v zahraničí, máte veľa možností, ako si užiť skvelý pobyt aj na Slovensku. Tak zoberte svoju partnerku a vyrazte za romantikou.

Pred cestou doprajte trochu starostlivosti svojmu autu

Pred odchodom hlavne skontrolujte, či je vaše auto schopné jazdy. Nezaškodí ani, keď ho umyjete alebo aspoň vyčistíte koberčeky do auta. Veď hádam si nemyslíte, že si vaša partnerka obliekla tie krásne šaty preto, aby si v nich sadla do špinavého interiéru vášho auta.

A aj keď nemáte práve najluxusnejšie vozidlo, keď bude vidno, že sa oň staráte, nebudete sa hanbiť, keď pred hotelom zaparkujete medzi všetky tie drahé autá zámožnejších návštevníkov. Po ceste si ešte môžete spraviť pauzu na obed v nejakej dobrej reštaurácii, keďže väčšina hotelov ubytováva nových hostí v poobedňajších hodinách.

Veľa možností nielen na leňošenie, ale aj na aktívny oddych

Počkať, kam to vlastne idete? Aha, zvolili ste si z ponuky romantických wellness pobytov v Piešťanoch. Výborná voľba.

Aj keď Piešťany často nebývajú prvou voľbou pri hľadaní dovolenkovej destinácie na Slovensku, rozhodne majú čo ponúknuť aj v prípade, že sa tu ubytujete dlhšie. Nájdete tu oveľa viac ako „len“ Kolonádový most ponad Váh alebo bronzovú sochu Barlolamača.

Môžete napríklad vyskúšať liečivé účinky prameňa pri Napoleónskych kúpeľoch. Voda z tohto prameňa priaznivo pôsobí pri liečbe žalúdočných chorôb, horných dýchacích ciest, chronických cystitíd, či dokonca anorexie.

Ak si chcete dopriať aj trochu aktívneho oddychu, niektorí ľudia nazývajú Piešťany „mestom snov“ pre cyklistov. Okrem toho, že si v hoteli môžete bicykle požičať, ponúka mesto aj službu zdieľaných bicyklov. Vychutnať si tak môžete jednak mestské cyklochodníky alebo vyraziť do okolia, kde nájdete takmer 20 značených cyklotrás. Na svoje si tak prídu začínajúci aj pokročilejší cyklisti.

Zdroj obrázka:

Autor: Kzenon / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články