Už vás rozčuľuje ten váš krivý jedálenský stôl? Stále ho niečím podkladáte a stále nie je rovný? Nehovoriac o tom, že takéto „úpravy“ vyzerajú všelijako, len nie vkusne a esteticky. Je čas na nové stolové podnože.

Stačí vymeniť podnože a stôl je ako nový

V prípade, že vám váš stôl po dizajnovej stránke vyhovuje a nikde ste nevideli taký, ktorý by sa lepšie hodil do vašej domácnosti a zároveň je vrchná doska vášho starého stola v perfektnom stave, nemusíte ho celý vyhadzovať. Vymeňte iba tie krivé nohy za kvalitné kovové stolové podnože.

Obzvlášť podnože, ktoré sú ručne vyrábané z jaklovej ocele, spoľahlivo vyriešia vaše problémy s krivým stolom. Ich kovová konštrukcia je navrhnutá pre maximálnu pevnosť aj pri vysokej záťaži.

Povrchovú úpravu si môžete zvoliť podľa toho aká sa hodí k vrchnej doske, prípadne ku zvyšku vašej domácnosti. Predpríprava pre vrchnú dosku je samozrejmosťou.

Maximálne rovná plocha pripravená pre finalizovanie podlahových prác

Horšie je, keď máte krivú podlahu. To už si vyžaduje trochu väčší zásah do vášho interiéru, obzvlášť ak je problém ešte pod nášľapnou vrstvou. Aj krivá podlaha má však svoje riešenie.

Týmto riešením je anhydritový poter. Je to nielen spoľahlivé, ale aj rýchle riešenie. V podstate ide o liatu samonivelizačnú zmes na báze vody, plastifikátorov a anhydritu. Ten plní funkciu pojiva, zatiaľ čo plnivom je piesok.

Pri vytvrdzovaní tohto poteru vzniká kryštálová štruktúra. Jednotlivé kryštály sa medzi sebou spájajú, vďaka čomu vzniká minimálne množstvo dutých priestorov. Takáto štruktúra okrem toho zabezpečuje vysokú pevnosť a samozrejme dokonale rovnú plochu pre finálnu nášľapnú vrstvu vašej podlahy.

Je pritom jedno, či nášľapnou vrstvou bude dlažba, parkety, koberec alebo iná možnosť. Okrem toho je anhydritový poter ideálnym riešením aj v prípade, že plánujete podlahové vykurovanie.

Zdroj obrázka:

Autor: Followtheflow / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články