Domov predstavuje miesto, ktoré si môžete zariadiť a usporiadať podľa svojich potrieb a predstáv. Zariadenie domácnosti nemusí byť nutne okázalé či luxusné. Má človeka vystihnúť a postačí, ak mu poskytne poriadok a pohodlie.

Práve ste vo fáze zariaďovania novej domácnosti a rozhodli ste sa pre vstavanú skriňu? Pred jej výberom si položte dve otázky – kde plánujete tento úložný priestor umiestniť a čo všetko do neho chcete odkladať. Na základe odpovedí vyberte materiál a určite vnútorné členenie. Vstavané skrine poskytujú úžasné množstvo úložného priestoru. Pokiaľ sú navrhnuté precízne, pojmú nielen šatstvo, ale aj množstvo ďalších vecí. Môžete do nich odkladať domáce náradie, elektrospotrebiče i športové potreby. Pokiaľ máte záujem o praktickú vstavanú skriňu do spálne či do haly, vzhľad prispôsobte ostatnému zariadeniu v miestnosti, no ak ide o reprezentatívny priestor, tu sa oplatí investovať do honosnejšieho materiálu.

Praktické úložné priestory

Moderné vstavané skrine pôsobia ako prirodzená súčasť interiéru. Z estetického hľadiska ani nie je potrebné uvedomovať si ich objem, nakoľko dizajn vie byť tak nápaditý a individuálny, že prirodzene zapadne do každého priestoru. Jednou z hlavných charakteristík vstavaných skríň je absencia bočných a zadných stien. Jedná sa o logický výsledok použitia existujúcich stien v priestore a zároveň je vďaka tomu možné pri zariaďovaní domácnosti ušetriť nemalé finančné čiastky. No v žiadnom šatníku by nemali chýbať policové systémy s rôznou hĺbkou. Hlbšie police sú potrebné na vešanie, plytšie na ukladanie oblečenia. Dobré je, ak súčasťou vnútra vstavanej skrine sú aj samostatné škatule, koše a zásuvky. Praktickým detailom, ktorý v zásuvkách napomáha udržať prehľad a poriadok, je ich vnútorné členenie. Veľkosť členenia, ako aj veľkosť samotných zásuviek, nie je ničím limitovaná. Počet aj rozmery sú vyhotovené na mieru. Moderné vstavané skrine priniesli do sveta bývania nielen komfort, ale aj krásu, v priestore pôsobia ako dizajnérsky prvok.       

Avatar
Juven
Podobné články