Kúpeľňa, ktorá kráča s dobou je vybavená kvalitnou kúpeľňovou keramikou a moderným nábytkom. Ľahko sa udržiava čistá a sú v nej nielen technologické vymoženosti, ale aj štýlové dizajnové doplnky, ktoré podporia dokonalý relax.      

Súčasný kúpeľňový dizajn kladie dôraz na individuálne požiadavky užívateľov. Materiály, tvary a farby sú tými prvkami, ktoré priestoru dodajú dušu. A ak nastane súzvuk medzi dušou miestnosti a jej užívateľmi, ten dopraje príjemnú fyzickú i psychickú regeneráciu v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Z technického hľadiska je kúpeľňa náročná na riešenie inštalácie, kanalizácie, elektrických rozvodov, kúrenia i ventilácie, oproti čomu sa jej zariaďovanie hračka. Stačí vybrať vhodný nábytok, kúpeľňovú keramiku a správne doplnky, aby každý vo svojom súkromnom vodnom svete mohol rád tráviť čas a pritom si aj dobre oddýchnuť.     

Blahodarný kúpeľ

Akú vaňu vybrať do kúpeľne, aby poskytla blahodarný relax? Na aktuálnom trhu sú k dispozícii vane pozdĺžne, okrúhle i rohové, ich výška by však nemala presiahnuť šesťdesiat centimetrov. Tvar vane je vecou osobného vkusu, no rozhodne má užívateľovi poskytnúť pri kúpeli pohodlie. Z materiálov je na výber smalt, akrylát, drevo, živica či liate materiály. Ohľadom kvality vane je však dôležitý nielen samotný materiál a jeho hrúbka, ale aj konečné spracovanie a kvalita nástreku. Čo sa umývadla týka, či sa rozhodnete pre zavesené alebo vstavané umývadlo, štandardná výška umiestnenia by mala byť okolo 85 centimetrov od podlahy. V súčasnosti sú k dispozícii tak keramické umývadlá v rôznych módnych tvaroch a veľkostiach, ako aj antikorové či sklenené umývadlá, ktoré pôsobia veľmi efektne. V ostatných rokoch sa uprednostňujú jednoduché geometrické tvary, rozmery však zostávajú štandardné – šírka okolo 55 – 60 cm, hĺbka okolo 45 – 55 cm. Vo všeobecnosti platí, že väčšie a hlbšie umývadlo je neporovnateľne praktickejšie, než malé či plytké umývadlo. Skvelým doplnkom umývadla je bezdotyková termostatická batéria, ktorá funguje veľmi jednoducho – automaticky zmiešava teplú vodu so studenou a navyše, je aj maximálne úsporná.   

Pod vodopádom

Súčasne sprchovacie kúty ponúkajú maximálny komfort. Zo sprchovania vyčaria skutočný zážitok, či sa rozhodnete pre bezrámovú konštrukciu, polorámovú konštrukciu bez vnútorných profilov, alebo pre rámový sprchový kút, ktorý má sklá zasadené do obvodovej konštrukcie. Jeho súčasťou môže byť klasická vanička, hlbšia sedacia vanička, alebo celkom nízka vanička či odtokový žľab. Pokiaľ sa rozhodnete pre posuvné dvere, pri ich otváraní a zatváraní voda nebude stekať mimo sprchového priestoru. Zalamovacie dvere ponúkajú dostatočne široký vstup aj v prípade menšieho stavebného otvoru a otočné dvere, ak disponujú otočnými profilmi, môžu smerovať von aj dnu.  

Avatar
Juven
Podobné články