Životný priestor človeka dvadsiateho prvého storočia má okrem dokonalého dizajnu poskytnúť najmä pohodlie. Kvalitné vykurovanie spríjemní bývanie na maximum a vnesie do interiéru komfort.

Sálanie patrí nielen k efektívnemu, ale aj k prirodzenému spôsobu prenosu
tepla. Človek vníma sálavé teplo ako príjemné a maximálne komfortné, pretože v priestore je rozložené rovnomerne, po šírke i po výške.

Elektrické vykurovanie

Uvažujete nad elektrickým vykurovaním svojej domácnosti? Medzi prednosti elektrických vykurovacích systémov patrí, okrem sálavého tepla a rovnomerne rozloženej teploty v interiéri, aj rýchle dosiahnutie požadovanej teploty. Teplota sa reguluje jednoducho, ľahko sa udržiava, a to v každej miestnosti zvlášť. Regulátor – termostat je obvykle umiestnený priamo vo vykurovanej miestnosti a na základe sledovaných parametrov efektívne ovláda proces vykurovania buď cez analógový, alebo cez digitálny regulátor, bez zbytočného prekurovania. Radiátory už dávno nie sú jedinou možnosťou, ako priviesť do interiéru teplo. Dnes sú v trende podlahové, stenové a stropné sálavé formy vykurovania, ktoré nerušia dizajn interiéru a neobmedzujú ani pri rozmiestňovaní nábytku či bytových doplnkov.

image description

Efektívne a elegantné

Na podlahové vykurovanie sa používajú vykurovacie káble a rohože, ktoré sú ideálnou voľbou najmä pri dlažbe. Dajú sa použiť ako hlavný zdroj tepla
v rodinnom dome i v byte, no tiež na lokálne vyhrievanie podlahy. Lokálne
vyhrievanie podlahy je v domácnostiach vítané najmä v kúpeľniach či v
kuchyniach. Bonusom elektrických vykurovacích káblov a rohoží je rýchla
a jednoduchá inštalácia. Pokiaľ sa chystáte svoju pozornosť zamerať na
elektrické vykurovacie fólie, tie sú určené nielen na podlahové, ale aj na
stropné vykurovanie. Ich hlavnou prednosťou je malá hrúbka a vďaka
schopnosti vyhrievať po celej ploche sú menej tepelne namáhané aj stavebné konštrukcie. Na trhu sú k dispozícii tiež podlahové a stropné fólie so zníženým príkonom, ktoré sú vhodné aj do takmer nulových rodinných domov. Okrem rovnomernej teploty a komfortnej obsluhy má však elektrické podlahové, stenové a stropné vykurovanie aj ďalšiu výhodu – minimálne vírenie vzduchu a prachu. A zabudnúť netreba ani na nehlučnosť prevádzky a na to, že elektrické vykurovanie neprodukuje žiadne spaliny, popol a iné nečistoty. Architektonicky prijateľnejšie veľkoplošné systémy so sálavým vykurovaním uprednostňujú aj tí majitelia domov a bytov, ktorí majú pri zariaďovaní svojich domácností v hodnotovom rebríčku na poprednom mieste tiež estetiku.

Avatar
Juven
Podobné články