Problémy so žalúdkom trápia čoraz viac ľudí. Môžu za to najmä prídavné látky, stabilizátory, či konzervanty vo väčšine potravín, ktoré bežne konzumujeme. Dokonca aj čerstvá zelenina a ovocie bývajú postriekané, čo príliš nepomáha. Konzumácia zdravých potravín je veľmi dôležitá. Práve takéto potraviny budujú imunitu a postavu.

Čerstvé ovocie a zelenina

Aj keď pestovanie zeleniny a ovocia u nás posledné roky upadá, pozitívnou správou je, že pribúdajú rodiny, ktorým záleží na tom, čo jedávajú a neváhajú si pestovať aspoň základné druhy ovocia a zeleniny na vlastnej záhradke. Ak si chcete budovať postavu, okrem cvičenia a konzumácie Myprotein BCAA prípravku, ktorý udržiava a zlepšuje svalovú hmotu, by ste mali konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu.

Z ovocia si robievajte ovocné smoothies, poprípade si ho pridávajte k bielemu jogurtu a ovseným vločkám. Môžete ho jesť celý deň a dostatočne vás zasýti. Zároveň vám zaženie chuť na sladké, čo je veľká výhoda. Zo zeleniny odporúčame robiť zeleninové šaláty, ktoré budú slúžiť ako príloha k mäsu. 

Ak ale nemáte možnosť pestovať zeleninu a ovocie, odporúčame vám nakupovať ich od lokálnych výrobcov. Tam, keď si položíte ovocie a zeleninu na obchodné váhy, budete vedieť, že sú kvalitné a vypestované u nás. Dovezené ovocie a zelenina zo zahraničia sa zbierajú ešte nedozreté.

STOP mastným, ťažkým, vyprážaným jedlám

Ak si chcete vybudovať dobrú postavu a mať zároveň aj dobrú imunitu, dajte stop mastným, ťažkým a vyprážaným jedlám. Práve tieto jedlá zaťažujú žalúdok, ale aj pankreas. Podžalúdková žľaza je veľmi dôležitý orgán tak isto ako aj pečeň, preto uprednostňujte skôr na prírodno robené mäso a grilované mäso (dochutené bylinkami, nie bylinkovými zmesami kúpenými v obchode).

Ak chcete mať dobrú postavu, okrem čerstvej zeleniny, ovocia a kvalitného mäsa konzumujte ovsené vločky, orechy, semienka, strukoviny.

Zdroj obrázka: 

Autor:  Natalia Lisovskaya / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články