Vysoké letné teploty nás lákajú von. V súčasnej dobe sú práve bazény na vlastnej záhrade výhodou a máme možnosť osviežiť sa a vyhnúť sa davom ľudí.

Každý majiteľ moderného rodinného domu ale automaticky ráta s modernými terasovými priestormi. Moderné terasové priestory sú súčasťou moderných rodinných domov. Jednoducho patria k sebe a dávame si pri nich záležať rovnako ako pri zariaďovaní interiéru. Ako by ale mali vyzerať moderné terasové priestory?

Pekné exteriérové dlažby

Moderné terasové priestory by mali mať kvalitnú odolnú podlahu. Drevené exteriérové terasové dosky sú síce pekné a moderné, ale vo všeobecnosti vám odporúčame skôr práve kamenné dlažby. Nie sú tak náročné na údržbu a majú exkluzívny vzhľad, nakoľko farebné odtiene dlažieb sa líšia. Kameň je svojim spôsobom jedinečný a získava na exkluzivite.

Pekné exteriérové dlažby nájdete v ponuke moderných travertínových dlažieb. Exteriérová travertínová dlažba má nadčasový dizajn, bezkonkurenčnú životnosť, je protišmyková a dokonca aj aj mrazuvzdorná.

Pergoly ako skvelá ochrana pred slnkom

Aby ste si ale mohli vychutnávať posedenie za každého počasia, odporúčame vám kúpiť si nové pergoly. Pergoly poskytujú útočisko najmä v letnom období, no je možné tráviť po nimi čas aj počas iných ročných období. Vytvárajú tzv. exteriérovú obývačku a sú vhodné na terasy, z ktorých sa plynule dostanete do interiéru cez sklenené posuvné dvere.

Ak máte dom ladený v drevenom štýle, odporúčame skôr drevené pergoly. Ak máte modernú stavbu s prvkami hliníka, uprednostňujte hliníkové pergoly. Objednať nové pergoly máte možnosť dokonca aj cez internet.

Na terasu odporúčame dávať aj gril s potrebným náradím, terasový nábytok (drevený, či dokonca čalúnenú sedačku). Nezabúdajte ani na klasické bytové doplnky, čo máte v obývačke. Nesmú chýbať najmä dekoračné vzorované vankúše, teplé deky a oceniť oceníte aj vinotéku (ak máte možnosť zapojiť ju do elektriky). 

Zdroj obrázka: 

Autor:   adpePhoto / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články