Väčšina žien je nespokojná so svojou postavou a dáva to patrične najavo pri každej možnej príležitosti. Mnohé ženy sa ale sťažujú na genetiku, pričom sú to len výhovorky. To, akú máme postavu, záleží od nášho životného štýlu. Ako sa ale dopracovať k dokonalej postave? 

Obmedzte sladké

Cukry sú veľmi nebezpečné a spôsobujú nemalé zdravotné ťažkosti. Ak sa chcete dopracovať k dokonalej postave, obmedzte sladké na minimum. Vyhnite sa komerčne známym sladkostiam a keď tak, tak si raz za čas doprajte tabuľkovú bio čokoládu, kocku-dve bio čokolády, ktorá je kvalitná a zdravšia ako komerčne známe značky čokolád.

Okrem bio čokolád (upozorňujeme v menšom množstve) odporúčame robiť si ovocné smoothies z čerstvého ovocia. Doplníte vitamíny, zasýtite sa a zaženiete chuť na sladké.

Sladkosti môžu výrazne uškodiť aj vášmu chrupu. Okrem toho, že budete častejšie skúšať bielenie zubov, budete chodiť častejšie k zubárovi práve kvôli kazom.

Hýbte sa

Občasné cvičenie vo fitness centre nie je riešením. Ak sa chcete dopracovať k dokonalej postave, je potrebné neustále sa hýbať. Využite možnosť chodiť peši a skúste začať bicyklovať. Pri chôdzi sa spevňujú nohy a zadok a pri bicyklovaní sa zapájajú všetky svaly tela.

Ak sa budete viac hýbať, budete športovať, dopracujete sa k dokonalej postave. Aj obyčajná prechádza, či cesta do práce na bicykli je v podstate tréning, ktorý vám pomáha splniť si sen o dokonalej postave.

Nejedávajte nárazovo

Okrem obmedzenia niektorých potravín, napríklad pečiva a kysnutých jedál, vám odporúčame nejedávať nárazovo. Je to záťaž nielen pre žalúdok, ale aj pre pankreas. Navyše kombinácia nezdravého fastfoodového jedla a prázdneho žalúdku je veľký problém a spôsobí nemalé ťažkosti. Jedávajte päťkrát denne, v menších porciách samozrejme.

Zdroj obrázka: 

Autor: Mark Nazh  / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články