Nehodovosť stále rastie a mnoho z nás by si prialo cítiť sa bezpečne na cestách. Bezpečnosť na cestách máme možnosť ovplyvniť aj my. Viete čo by pomohlo zvýšiť bezpečnosť na cestách?

Funkčné verejné osvetlenie

V nočných hodinách, po zotmení sme na cestách závislí od verejného osvetlenia. V mnohých obciach a mestách je však osvetlenie zastaralé a nie je plne funkčné. Oprava stojí veľa peňazí a vo väčšine prípadov ani nie je čo opravovať a je potrebné kompletne vymeniť celé osvetlenie.

Ak chceme zvýšiť bezpečnosť na cestách, potrebujeme k tomu funkčné verejné osvetlenie. Moderné verejné osvetlenie nájdeme v ponuke LED verejného osvetlenia.

Venovanie sa šoférovaniu

Mobil v ruke, prudké brzdenie, nesledovanie situácie na ceste – aj toto sú hlavné príčiny dopravných nehôd. Ak chceme zvýšiť bezpečnosť na cestách, mali by sme sa plne venovať len šoférovaniu. Žiadne mobily, tablety, či konzumácia jedál za volantom počas jazdy.Venovanie sa len šoférovaniu pomôže zvýšiť bezpečnosť na cestách a ak k tomu budeme všetci pristupovať zodpovedne, počet dopravných nehôd začne klesať.

Sledovanie situácie na ceste pomáha dokonca šetriť brzdy. Prudké skákanie na brzdový pedál v dôsledku nesledovania situácie môže znehodnotiť brzdy.

Bezpečné jazdy cyklistov a motorkárov

Súčasťou premávky nie sú len osobné autá, ale aj cyklisti, či motorkári. Práve títo účastníci premávky častokrát ohrozujú svoj život, ale aj vodičov osobných áut. Cyklisti by mali nosiť reflexné prvky a nemali by jazdiť viacerí vedľa seba. Motorkári by zase nemali nezodpovedne obiehať a mali by mať kvalitnú moto výbavu, vrátane prilby na motorku.

Okrem funkčného verejného osvetlenia, venovania sa šoférovaniu a bezpečných jázd cyklistov a motorkárov pomôže zvýšiť bezpečnosť na cestách aj kvalitný asfalt na vozovke a absencia výtlkov.

Zdroj obrázka: 

Autor: hxdyl  / Shutterstock.com

Avatar
Juven
Podobné články