Feng shui nie je o dokonalosti. Je o prirodzenosti, tvaroch, materiáloch, farbách, toku energie, motívoch, doplnkoch a ľuďoch. Skutočne krásne priestory sú tie, ktoré rešpektujú svoje okolie, keď pozdvihujú ich jedinečnosť a výnimočnosť.

Feng shui má určité zákonitosti, napríklad  rozdeľuje ľudí podľa dátumu narodenia do dvoch skupín: východný a západný typ. Východný typ uprednostňuje ranné slnko. Je to väčšinou ranné vtáča a jeho výkonnosť je najvyššia doobeda. Rýchly a činorodý štart dňa zavŕšia pohodovým večerom. Vyhovujú mu svetové strany VÝCHOD, JUHOVÝCHOD, SEVER a JUH.

Západný typ uprednostňuje večerné slnko a prácu v noci. Ráno miluje dlho spať, ale so západom slnka, kedy sa väčšina sveta utíši a ľahne si do postele, začína pracovať. Čiže pomalý rozbeh dňa s efektívnym finišom. Vyhovujú mu svetové strany ZÁPAD, SEVEROZÁPAD, JUHOZÁPAD a SEVEROVÝCHOD.

Súčet číslic roku narodenia sa rovná číslu roka, nezabudnite že čínsky rok sa začína od 4. februára. Podľa čísla roku sa určí GUA muža a GUA ženy. GUA – osobné číslo človeka určuje, ktorá svetová strana prináša človeku šťastie, rast, zdravie a kontinuitu a ktorá naopak katastrofu, konflikty, stagnáciu a nevyspytateľnú energiu. Pozitívne strany sú strany v smere, ktorých by ste mali spať, sedieť pri práci alebo tam mať spálňu, pracovňu a hlavne vstupné dvere. Tým negatívnym je lepšie sa vyhýbať.

A teraz sa pozrime na 8 rýchlych tipov, ktoré viete urobiť ešte dnes a ktoré zharmonizujú nielen váš domov, ale aj vás a pritom k nim nepotrebujete veľa štúdia o Feng shui.

1. Stanovte si jasný cieľ.

Váš jasný cieľ je mantra. Chcem sa zbaviť špiny, neporiadku, chaosu, zlej nálady a negatívnych vplyvov. Toto si opakujte.

 2. Utrite prach v byte

Utieranie prachu stimuluje pozitívnu energiu a rozjasňuje vám mentálnu myseľ a sústredenosť.

3. Povysávajte

Pri vysávaní začne uviaznutá energia prúdiť.

4. Ponatriasajte všetky vankúše

Skvelá forma, ako premeniť energiu v dome či byte a vdýchnuť im nový život.

5. Zatlieskajte v každom rohu

V rohoch sa ukladá energia. Aj tá negatívna. Takže z času na čas, ideálne raz do týždňa, prejdite každú izbu a v každom rohu zatlieskajte. Prebudíte tak spiacu energiu a dovolíte jej odísť.

6. Umyte WC misu

Použite pritom octový roztok, v pomere 1 dcl octu a 1 dcl sódy bicarbóny. Po skončení poklop záchodovej misy zatvorte.

7. Buďte vďační

O vďačnosti dnes existuje veľa článkov. Naozaj platí, že keď budete vďační, hojnosť príde. Napíšte si na papier za čo všetko ste vďační a nahlas to po sebe prečítajte. Robte to čo najviac, ideálne buďte za niečo vďační každý deň.

8. Vyčistite priestor bielou šalviou

Môžete použiť tyčinku s obsahom bielej šalvie, alebo vydymovadlo, no najvhodnejšie sú sviečky s obsahom bielej šalvie. Pri nich sa určite nepomýlite. Sviečky kúpite tu: https://samanskesviecky.sk/produkt/cista-dusa/, Šamanské sviečky

Zdroj foto: Pexels

Avatar
Juven
Podobné články