Reklama
Články  /  Krása

Publikované: 12.10.2016

Ako vybrať šperk
Ako vybrať šperk, ktorý sa k nej bude hodiť

Ktorú ženu by nepotešil nejaký pekný šperk? Ako ale vybrať ten správny, ktorý jej urobí skutočnú radosť a ktorý sa bude skvelo hodiť k jej osobnosti? To už je trochu problém. Našťastie existuje jednoduchý návod, ako vybrať ten správny šperk, bez toho aby ste museli svoju drahú pripraviť o pôžitok z prekvapenia.

Vyberte šperk podľa tónu pleti

Tóny pleti sa delia na chladné a teplé. Pre ženy s chladným podtónom pleti sa hodia šperky zo striebra, platiny, alebo bieleho či ružového zlata. Pokiaľ vyberáte zlatý či strieborný prívesok, náušnice alebo prsteň osadený drahokamami, zvoľte kamene v ružovej, fialovej, červenej alebo modrej farbe. Taktiež aj perly a diamanty sa hodia chladnému typu, záleží na druhu kovu, do ktorého sú osadené.

 Ženy s teplým podtónom pleti majú nádych zlatej, marhuľovej či hnedej. Im bude najviac lichotiť šperk zo žltého zlata, pretože zvýrazní ich prirodzený pôvab. Drahokamy voľte v oranžovej, hnedej, zelenej či žltej farbe. Kontrastná tyrkysová môže byť tá pravá, skvele sa hodia napríklad aj krémové perly.

 

Vyberte šperk podľa farby vlasov

Pre čiernovlásky sa hodia sýto farebné šperky, ktoré budú skvelo kontrastovať s temným odtieňom vlasov. Pre brunetky môžete vybrať takmer akýkoľvek šperk, zafíry, topásy alebo rubíny, brunetkám sa hodí celá škála farieb, takže tu to máte pomerne jednoduché. Pokiaľ chcete obdarovať šperkom ženu s gaštanovými alebo ryšavými vlasmi, zvoľte šperky tón v tóne s teplým odtieňom ich vlasov, poprípade kontrastný so zeleným drahokamom. Drobné strieborné náušnice so zelenými smaragdami môžu byť práve tým detailom, vďaka ktorému vynikne krása prírodných ryšavých vlasov. Pre blondínky sa hodia jemné a ženské šperky, striebro či biele zlato osadené drahokamami v nežných tónoch. Akvamarín, ružový zafír, alebo svieži olivín podtrhnú krásu každej ženy s blond vlasmi.

 Vyberte šperk podľa jej šatníka

Skúste sa pozrieť, aké oblečenie má daná žena v skrini a zhodnoťte jej štýl. Nosí rada výrazné kúsky a farby? Potom ju poteší nejaký statement šperk osadený drahokamami.

Našli ste v jej šatníku skôr neutrálne tóny? Najskôr na sebe nerada púta pozornosť a i vami darovaný šperk by mal byť v neutrálnom odtieni. Perly a svetlé opály určite dobrou poslúžia. Dajú sa kombinovať s neutrálnymi aj výraznejšími kúskami.

Pokiaľ má žena v skrini farebné aj neutrálne kúsky oblečenia, môžete vybrať taký šperk, ktorý bude decentný, ale zároveň dostatočne výrazný, taká zlatá stredná cesta.

 Všimnite si tiež, akú farbu nosí obdarovaná najčastejšie, aký štýl vyznáva a skúste vybrať šperk, ktorý sa bude hodiť k jej obľúbenému outfitu. Rada strieda a kombinuje strieborné prstene? Darujte jej ďalší do zbierky. Nosí každý deň iné náušnice? Zožeňte jej také, ktoré ešte nemá, ale ktoré budú kopírovať jej štýl.

 

Dúfame, že vám naše rady prinesú úžitok a že pomocou týchto tipov vyberiete ten správny klenot, ktorý si obdarovaná na prvý pohľad zamiluje.

   Tlačiť