Reklama
Články  /  Psyché  /  Partnerské vzťahy

Publikované: 26.06.2014

Čo by ste o sebe nemali povedať...
10 vecí, ktoré by ste nikdy o sebe nemali povedať

Každý sa snaží žiť najlepšie, ako vie. Niekedy nás však realita, prostredie, v ktorom žijeme a naše okolie formuje až príliš. Prinášame vám preto 10 rád, ako sa nenechať potlačiť inými a nezačať o sebe pochybovať. Čo by ste nikdy o sebe nemali povedať?

1. Nie som dosť dobrý

Ak si to myslíte, len skúste vytrvať a budete prekvapený.  Nikdy sa nepodceňujte v tom, kým ste a čo všetko môžete dosiahnuť. Dajte sami sebe šancu. Výnimočnosť spočíva v tom, že človek miluje viac ako si iný myslia že je potrebné, sníva viac ako si iní myslia že je praktické, riskuje viac než si iní myslia že je bezpečné a robí viac než si iní myslia že je možné.

2. Mal by som žiť tak ako si to predstavujú iní

VY ste VY a nikto nemá právo poučovať vás, ako je správne žiť. Vždy choďte po vlastnej ceste, v tom spočíva úspech a spokojnosť. Riadiť sa sebou a počúvať vlastnú intuíciu je to najmúdrejšie a najodvážnejšie rozhodnutie. Neprežite celý život riadiac sa podľa predstáv niekoho iného.

3. Trápi ma, čo si o mne myslia a hovoria iní

Čo by ste vo svojom živote robili inak, ak by ste vedeli, že vás nikto nebude posudzovať? Začnite s tým hneď. Zabudnite čo hovoria iní a utekajte preč od negatívnych ĺudí - a uvidíte že dobré veci sa začnú diať. A navyše – čítaj ďalej.

 

 

   Tlačiť